CryptoPunk sprzedał się za 762.000 dolarów

Rynek NFT gotuje się: „obcy“ CryptoPunk sprzedał się za 762.000 dolarów

W samym środku rozkwitu rynku nieczytelnych żetonów (NFT), ultra-rare „obcy“ CryptoPunk sprzedał się za 762.000 dolarów. CryptoPunks są uznawane za projekt, który zainspirował ruch CryptoArt.

Nieczytelny żeton (NFT) z kolekcji CryptoPunks został sprzedany w najbliższą sobotę, 23 stycznia za 605 Ethers (ETH) lub 662,000 dolarów w momencie nabycia.

CryptoPunks są powszechnie uznawane za pionierski projekt w dziedzinie NFT, ponieważ poprzedziły one powstanie CryptoKitties i standardu ERC-721.

Larva Labs za CryptoPunks donoszą, że kolekcja od Bitcoin Billionaire momentu powstania wygenerowała 26 milionów dolarów sprzedaży, a średnia cena sprzedaży Punka w ubiegłym roku wyniosła 6 199 dolarów.

CryptoPunks to algorytmicznie generowane 24×24 pikselowe cyfrowe dzieła sztuki. Większość z nich to punkowo wyglądający mężczyźni i kobiety, ale istnieje kilka rzadszych typów, takich jak małpy, zombie, a nawet obcy. Każdy punk ma swój własny profil, który pokazuje jego atrybuty, jak również historię sprzedaży (patrz przykład).

Atrybuty CryptoPunka

Punk (#2890), który sprzedał się za 605 ETH, jest jednym z dziewięciu istniejących Extraterrestrial Punków. Został on nabyty w lipcu 2017 roku za skromną sumę 8 ETH (około 2127 dolarów), co stanowi bardzo interesujący zwrot z inwestycji dla sprzedającego.

Kto jest kupcem?

Nowy właściciel NFT jest zdecentralizowaną autonomiczną organizacją (DAO) o nazwie FlamingoDAO. Celem kolektywu jest inwestowanie w cyfrowe dzieła sztuki. Oficjalny szef FlamingoDAO powiedział na Twitterze :

„To proste: CryptoPunk to rewolucyjny projekt (…) Obcy są najrzadszą formą CryptoPunka i wierzymy, że z czasem zostanie on doceniony przez kolekcjonerów i stanie się ikonicznym cyfrowym dziełem sztuki.

Decyzja Falmingo o przebiciu tej „rzadkiej okazji“ zostałaby podjęta w ciągu 25 minut w sprawie Dyskusji.

„Zrozumiałe jest, że ludzie są sceptycznie nastawieni do NFT, ale naszym zdaniem NFT to przyszłość nie tylko sztuki cyfrowej, ale całej cyfrowej własności. »

Szaleństwo NFT zdaje się nie dawać za wygraną. Na początku tego tygodnia, kolekcja cyfrowych dzieł sztuki na temat Ricka i Morty’ego została sprzedana za 1,65 miliona dolarów.